Info
Content

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje oklejenie pojazdu?

Ze względu na różnorodność rodzajów folii, modeli pojazdów oraz stopni skomplikowania cena za każdym razem jest ustalana i potwierdzana indywidualnie z klientem. Wszelkie ceny umiejscowione w katalogach ofertowych są orientacyjne.

Czy folia jest dodatkowym zabezpieczeniem lakieru?

Wszelkie czynniki zewnętrzne, takie jak:

  • kurz i brud,
  • promieniowanie UV
  • warunki pogodowe (np. deszcz, grad, silne wiatry)
  • kamienie powodujące odpryski

negatywnie wpływają na stan lakieru samochodu oraz tym samym generują dodatkowe koszty związane z konserwacją i pielęgnacją auta.  Folia chroni lakier przed jego zmatowieniem i zarysowaniami, co w przyszłości może zwiększyć wartość pojazdu w chwili jego sprzedaży. Z tego samego powodu poza foliami reklamowymi pojazdy okleja się przezroczystą folią ochronną lub ich innymi odmianami służącymi do zmiany koloru samochodu.

UWAGA!
Folia nie zabezpiecza karoserii pojazdu przed korozją, ani uszkodzeniami mechanicznymi (np. w wyniku kolizji drogowej) lub innymi przekraczającymi parametry wykorzystywanej folii. Folia jest wytrzymała, ale w przypadku użyciu np. ostrego narzędzia może się uszkodzić i nie w pełni ochronić lakier.

Jaka jest wytrzymałość folii?

Trwałość folii jest zależna od jej modelu. W zależności od zastosowanego rodzaju folia zachowa swoje właściwości od 2 do 7 lat.

Czy wszystkie elementy auta można oklejać?

Elementy nielakierowane takie jak np. zderzaki i listwy boczne, gumowe uszczelki, a także części o nierównej, chropowatej i/lub skorodowanej powierzchni nie zostaną wyklejone, ponieważ zaaplikowana folia nie będzie się "trzymać".

W przypadku wyraźnego życzenia klienta możemy przystąpić do próby wyklejenia w/w elementów na odpowiedzialność klienta - w takim przypadku nie oferujemy również gwarancji.

Czy przed oklejaniem samochodu demontowane są niektóre jego elementy?

To zależy. W zależności od realizowanego projektu lub specyficznych potrzeb demontowane są niektóre elementy pojazdu takie jak: lampy, klamki, wycieraczki, uszczelki, spryskiwacze, antena, znaki firmowe, listwy itp. 

Jeśli zły stan techniczny auta nie pozwala na demontaż niektórych części, podejmujemy decyzję o nieoklejaniu określonych elementów i ustalamy dalszy przebieg realizacji bezpośrednio z klientem.

W przypadku demontażu specyficznych części korzystamy z usług wyspecjalizowanych firm.
W pojazdach objętych gwarancją demontaż jakichkolwiek elementów ograniczamy do minimum.

Jaki wpływ na lakier ma oklejanie pojazdu?

Jeśli lakierowana powierzchnia jest dobrze utrzymana nie uszkodzi jej ani naklejanie, ani demontaż folii. Po usunięciu folii lakier będzie wyglądał jak nowy (tak samo, jak w chwili jego zaklejenia folią). W przypadku pojazdów skorodowanych, po niedokładnie wykonanych naprawach blacharskich lub lakierniczych istnieje możliwość powstania odprysków w chwili demontażu reklamy.

Czy uszkodzenia karoserii/lakieru będą widoczne pod folią?

Folia jest materiałem bardzo elastycznym i dopasowującym się do oklejanej powierzchni. Z tego powodu wszelkie wgłębienia. widoczne rysy oraz inne uszkodzenia będą widoczne pod folią, mimo naszych najszczerszych starań.

Na wyraźne życzenie klienta, możemy zaaplikować folię na uszkodzonych lub źle wylakierowanych powierzchniach. W takim przypadku nie udzielimy żadnej gwarancji na wykonaną usługę, ponieważ folia może się odkleić lub wyglądać nieestetycznie (widoczne wgłębienia i odbarwienia).

Jak długo trwa oklejanie?

Jest to kwestia indywidualna, uzależniona od takich czynników jak wielkość oklejanej powierzchni, rodzaj projektu, model pojazdu oraz warunków pogodowych. Klient otrzymuje informacje o planowanym czasie realizacji przez rozpoczęciem oklejania.

Czy po naklejeniu folii będą widoczne pęcherzyki powietrza?

W chwili aplikacji folii robimy wszystko, aby pozbyć się jakichkolwiek pęcherzyków powietrza. Jeśli jednak na aucie pozostały ich jakieś śladowe ilości w ciągu kilku dni lub tygodni pod wpływem słońca.

 

 

Back to top